ویژگی های عسل طبیعی را می شناسید؟

منشأ گیاهی دارد

فرقی نمی کند که عسل از کدام منطقه به دست آمده باشد، عسل طبیعی از هر جای جهان که  به دست ما می رسد، منشأ گیاهی دارد و نباید هیچ فرآوری انسانی که باعث تغییر ماهیت شیمیایی و کیفی عسل می گردد، روی آن انجام شده باشد. هر عسل، بسته به محل و پوشش گیاهی که زنبور در آن حضور داشته است، عطر و طعم مخصوص به خود را دارد و خواص دارویی و غذایی آن نیز متفاوت است. مثلاً عسل “گشنیز” از مناطق غربی کشور به دست می آید و منظور این است که ۹۵% گیاه در دسترس زنبورها گشنیز بوده است.

عسل چند گیاه هم آن نوع عسلی  است که گیاهان در دسترس زنبورها متنوع و گسترده بوده اند.

شکرک می زند

در تمامی عسل های طبیعی آنزیمی به نام “دیاستاز” وجود دارد که مشابه آنزیم های موجود در بزاق انسان است. با توجه به منطقه ی برداشت، نوع گیاه و نژاد زنبور، میزان و قدرت دیاستاز نیز در عسل های مختلف فرق می کند. به همین دلیل شکل شکرک و زمان آن در هر عسلی متفاوت است. مثلاً عسل جعفری یا عسل آفتابگردان خیلی سریع شکرک می زنند. عسل های برداشت شده از مناطق شمالی هم خیلی سریع شکرک می زنند. اما عسلی مثل عسل کنار خیلی دیر شکرک می زند. 

دیاستاز حکم آهنربا را دارد و ذرات قند موجود در عسل که شامل گلوگز، فروکتوز و برخی دیگر از انواع قندها هستند را به یکدیگر می چسباند و به همین دلیل عسل کریستالیزه می شود.

استاندارد جهانی دارد

از نظر بین المللی برای عسل طبیعی استانداردهای خاصی تعریف شده است تا مشتریان بر اساس آن عسل طبیعی را با اطمینان بیشتری خریداری کنند. همیشه به یاد داشته باشید که هیچ روش سنتی برای تشخیص تقلب های پیچیده ی عسل کارآمد نیست و  فقط آزمایش های شیمیایی به ما کمک می کنند تا عسل واقعی را تشخیص دهیم. پس طعم، رنگ، روشهای قدیمی به ما کمک نمی کنند. 

طبق استاندارد جهانی عسل نباید حاوی ساکاروز بالای ۵% باشد. همچنین میزان فروکتوز عسل نسبت به ساکاروز آن بیشتر است. عسل باید حاوی میزان مناسبی از دیاستاز باشد و همچنین آنزیم متیل فورفورال آن نباید از ۱۵ میلی گرم در هر کیلوگرم تجاوز کند

تاریخ مصرف دارد

بله! این شاید با چیزی که تاکنون شنیده اید فرق داشته باشد، اما عسل طبیعی هم یک زمان مصرف خاصی دارد. عسل ممکن است از نظر ظاهری خراب نشود و تغییری نکند، اما وقتی برای مدتی طولانی نگهداری شود، کم کم آنزیم متیل فورفورال در آن افزایش پیدا می کند. آنزیم متیل فورفورال برای انسان مضر است و نباید بیش از حد مصرف شود. این تنها آسیب پذیری عسل است ؛ عسل در برابر میکروب ها، کپک و عفونت مقاومت خوبی دارد و از این نظر به سختی تخریب می شود.

بهترین زمان مصرف عسل، حداکثر ۳ سال و نیم پس از برداشت آن است. پس از این مدت عسل باز هم به شکل های دیگری قابل مصرف است: مثلاً بعنوان ماسک صورت.

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به فروشگاه عسل تاپ است

User Rating: Be the first one !
Close