اطلاعات عمومیخواص مواد غذاییسلامت تغذیهمواد غذایینکات و فنون آشپزی و خانه داری

نکاتی کاربردی برای پخت بوقلمون

گوشت بوقلمون خواص زیادی دارد، ولی بدبو است. البته اگر صحیح طبخ شود تبدیل به گوشتی خوش طعم می‌شود.

گیاهان معطرِ مناسب

این انتخاب می تواند تا حد زیادی کیفیت و طعم بوقلمون را بهبود دهد. مناسب ترین گیاهان معطر برای پخت بوقلمون، عبارتند از: آویشن، جعفری، مریم گلی، و مقداری رزماری. این ترکیب، خیلی عالی است، اما شما هم می توانید ترکیب مورد علاقه ی خود را پیدا کنید.

استفاده از مرکبات

مرکباتی مثل لیمو،نارنج، پرتقال و حتی گریپ فروت، می توانند یک مزه ی خاص و دلپذیر به بوقلمون بدهند. علاوه بر این، مرکبات بوقلمون را آبدار و خوش خوراک می کنند. 

پیاز و پیازچه

قطعاً این را خودتان می دانستید. من فقط برای یادآوری این قسمت را اضافه کردم. کلاً خانواده ی پیاز، یک خانواده ی دوست داشتنی در خوش طعم کردن هستند، به ویژه برای پخت بوقلمون و انواع گوشت.

استفاده از کرفس

اگر می خواهید بوقلمون را کباب یا سرخ کنید، کرفس یک طعم سنتی و خاص به بوقلمون می دهد. همچنین کرفس پخت بوقلمون را آسان تر می کند.

سیب

سیب هم دقیقاً مثل مرکبات عمل می کند، بعلاوه ی این، سیب یک طعم شیرینی ملیح هم به بوقلمون می دهد. 

استفاده از رازیانه

طعم رازیانه با طعم دیگر مواد به خصوص سیب ترکیب شده و مزه ای بی مانند را ایجاد می کند. البته بعضی افراد ممکن است طعم رازیانه را دوست نداشته باشند، پس اول کمی طعم رازیانه را امتحان کنید.

زنجبیل تازه

اضافه کردن چند ورقه ی نازک زنجبیل روی بوقلمون، می تواند طعمی عالی و گیرا به بوقلمون بدهد. زنجبیل عطرش اشتها آور است و می تواند لذت خوردن هر غذایی را دو چندان کند، به خصوص اگر در پخت بوقلمون از آن استفاده شود.

آبجو

وقتی میخواهید بوقلمون را داخل فر بگذارید، یک قوطی آبجوی بدون طعم را تا نیمه خالی کرده و در حالی که سر قوطی رو به بالاست، آن را داخل شکم بوقلمون بگذارید و سپس بوقلمون را به صورت ایستاده داخل فر کباب کنید. هم طعمی عالی پیدا می کند و هم حسابی آبدار می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را هم ببینید

Close
صبظرشب
Close