سس ها و مواد پایه

دمی گلیس (Demi Glace)

دمی گلِیس، Demi Glace یا به اشتباه "دمی گلاس" یکی از سس های مهم در طبخ انواع غذاهای گوشتی به ویژه در آشپزی فرانسوی است.

دمی گلِیس، Demi Glace یا به اشتباه “دمی گلاس” یکی از سس های مهم در طبخ انواع غذاهای گوشتی به ویژه در آشپزی فرانسوی است. در زبان انگلیسی به این سس “Half Glaze” یا هَف گِلِیز نیز گفته می شود. دمی گلیس به شکل سنتی خود از ترکیب مساوی ویل استوک قهوه ای و سس اسپانیول تهیه می شود. در مطالب سایت صبـظـرـشب اشاره کردیم که سس اسپانیول یکی از ۵ سس اصلی (مادر) در آشپزی کلاسیک فرانسوی است.

طرز تهیه دمی گلیس بسیار ساده است: به میزان مساوی ویل استوک و سس اسپانیول را مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید. این مخلوط باید تا زمانی که حجمش به نیمه می رسد روی حرارت باقی بماند. وقتی خجم به نیمه رسید، سس را خنک نموده و مصرف نمایید.

دمی گلیس را با انواع غذاهای گوشتی استفاده می کنند. چون دمی گلیس این گونه غذاها را خوش عطر و طعم و نرم تر می کند و لذت غذا دو چندان می شود.

User Rating: ۴٫۶ ( ۱ votes)

طرز تهیه دمی گلاس


By
Published:
Total time:
Calories per serving:
Fat per serving:

Ingredients: Thinly-sliced ویل استوک (Veal Stock) و سس اسپانیول
Price: 1L+1L

Directions:
طرز تهیه دمی گلیس بسیار ساده است: به میزان مساوی ویل استوک و سس اسپانیول را مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید. این مخلوط باید تا زمانی که حجمش به نیمه می رسد روی حرارت باقی بماند. وقتی خجم به نیمه رسید، سس را خنک نموده و مصرف نمایید. دمی گلیس را با انواع غذاهای گوشتی استفاده می کنند. چون دمی گلیس این گونه غذاها را خوش عطر و طعم و نرم تر می کند و لذت غذا دو چندان می شود. ...

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را هم ببینید

Close
صبظرشب
Close