خوراک مرغ و زیتون

مواد لازم

۴ عدد سینه ی مرغ بدون استخوان

مقداری نمک و فلفل برای مزه دار کردن

۱ ق چایخوری فلفل قرمز

نصف قاشق چایخوری آویشن

نصف قاشق چایخوری رزماری

۲ ق غذاخوری روغن زیتون

۱/۴ فنجان موسیر خرد شده

۱/۲ فنجان زیتون سبز بدون هسته ی حلقه شده

۱/۲ فنجان زیتون سیاه حلقه شده

۱ فنجان آبگوشت مرغ

۱ عدد لیمو (آبگیری شده و پوست خلال شده)

۱/۲ ق چایخوری زیره

۲ ق غذاخوری جعفری خرده شده و تازه

۲ ق غذاخوری کره ی سرد که به چهار قسمت تقسیم میشود.

برای ۴ نفر

تبلیغات
کالری
چربی (گرم)
کربوهیدرات (گرم)
پروتئین (گرم)
کلسترول (میلی گرم)
سدیم (میلی گرم)

آماده سازی (۴۵ دقیقه)

روی قسمت پوست دار سینه نمک، فلفل سیاه و فلفل قرمز بپاشید. سپس آن را برگردانید و روی طرف بدون پوست نمک، فلفل سیاه، آویش و رزماری بپاشید. بعد سینه را به حالت اول که پوست بالاست برگردانید و ۱۰ دقیقه صبر کنید.

.

روغن زیتون را در یک ماهیتابه داغ کنید. طرفِ پوست دار را ۵ دقیقه روی حرارت متوسط تا زیاد سرخ کنید تا رنگش قهوه ای شود. طرف بدون پوست را ۲ دقیقه سرخ کنید. پس از اتمام کار، سینه ها را داخل یک بشقاب قرار دهید

.

حرارت را کم کنید و موسیرها را داخل همان ماهیتابه سرخ کنید. زیاد طول ندهید، فقط اندازه ای که نرم و طلایی شوند. حدود ۲ دقیقه کافی است. سپس زیتون ها را داخل ماهیتابه بریزید و همراه موسیرها برای مدت ۳۰ ثانیه تفت دهید.

.

حالا آبگوشت را داخل ماهیتابه بریزید. دما را زیاد کنید تا آبگوشت به جوش بیاید. سعی کنید تکه های غذا را با یک قاشق زیر آب نگه دارید. آب لیمو، ۲ ق غذاخوری آب شور زیتون هایی که مصرف کرده اید، پوست لیمو رنده شده و زیر را هم به این آب اضافه کنید. دما را زیاد کنید و تا زمانی که آب به نصف نرسیده، شعله را کم نکنید.

.

حرارت را کم کرده و سینه ها را داخل ماهیتابه بریزید. در ماهیتابه را بگذارید و اجازه دهید مرغ ها به خوبی پخته شوند. حدوداً ۱۵ دقیقه کافی است. 

.

مرغ ها را از آب خارج کنید و داخل بشقاب بچینید.

.

به آب داخل ماهیتابه جعفری ها را اضافه کنید و کره را رویش بریزید. کره که آب شد، سس شما آماده است. این سس را روی مرغ ها بریزید و از خوراک مرغ و زیتون تان لذت ببرید.

.

نوش جان

خوراک مرغ و زیتون

این دستورهای غذایی را هم ببینید

Close